Najlepszy płyn do soczewek dla Twoich oczu

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo preparatów płynnych do płukania i pielęgnacji soczewek kontaktowych, a my postanowiliśmy ułatwić Ci zadanie i podpowiedzieć, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. Zapoznaj się z poniższym poradnikiem i wybierz idealny płyn do soczewek dla siebie i swoich oczu.

Dla soczewek miękkich lub twardych

Pierwszym rozróżnieniem jest typ konstrukcji soczewki, które możemy podzielić na miękkie, czyli najpopularniejsze obecnie i soczewki twarde, które przeznaczone są między innymi dla astygmatyków. Spotyka się je w zasadzie sporadycznie, ale niektórym osobom zaleca się wybór właśnie twardych szkieł. Wówczas ich pielęgnacja wygląda również inaczej, gdyż stosuje się płyny do soczewek twardych z zupełnie innym składem. To bardzo ważne, by wiedzieć jaki rodzaj soczewek nosisz na swoich oczach, by móc później dopasować do nich również płyn.

Oczywiście, będą one działały na tej samej zasadzie, czyli zajmą się oczyszczaniem z bakterii i osadów białkowych, nawilżą powierzchnię soczewek, a także zabezpieczą przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Dla oczu wrażliwych

Niektórzy zmagają się ze szczególnymi utrudnieniami w trakcie noszenia soczewek, ponieważ ich oczy wymagają jeszcze większego nawilżenia. Może się to wiązać z różnymi powodami, jak na przykład alergie czy czas spędzony przed ekranem komputera. W rezultacie nie zaleca się stosowania zwykłego płynu do soczewek, ponieważ nie będzie on spełniał szczególnych kryteriów nawilżenia, po czym będziesz zmuszony częściej je zdejmować lub stosować dodatkowe krople nawadniające.

W tym celu polecamy płyny do soczewek do oczu wrażliwych, które pozbawione są na pewno konserwantów, a także posiadają wiele naturalnych składników, które nie uczulają, głęboko nawilżają i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię oka przed wysychaniem i podrażnieniami. Konserwanty w tym przypadku są elementem zabronionym, ponieważ odpowiadają wyłącznie za przedłużenie terminu ważności preparatu, ale tym samym mocniej wysuszają oczy.

Na podróże

Z kolei dla osób, które bardzo często się przemieszczają i podróżują różnymi środkami transportu mamy do zaoferowania płyny do soczewek w mniejszej pojemności. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza podczas lotów samolotem, kiedy do bagażu podręcznego potrzebujemy spakować małą buteleczkę płynu, w razie podrażnienia oczu i chęci zdjęcia soczewek. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, na które możecie już liczyć ze strony wielu producentów. Co więcej, taki mniejszy płyn można spokojnie zapakować do torebki, która panie cały czas przecież mają przy sobie w pracy, szkole czy na uczelni. W ten sposób zawsze będą miały szansę nawilżyć soczewki w razie awaryjnej sytuacji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *