3 zasady kupowania soczewek kontaktowych

Należy się liczyć z kilkoma warunkami, które muszą zostać spełnione, aby zakupione soczewki kontaktowe nosiły Ci się dobrze i komfortowo. Nie można bagatelizować niektórych niepokojących oznak, dlatego właśnie dzisiaj postanowiliśmy przedstawić trzy najważniejsze reguły, jakie muszą zostać spełnione dla wygody i bezpieczeństwa Twoich oczu.

1. Wybór sklepu

Pierwszą rzeczą, od której trzeba zacząć to wybór źródła, z którego masz zamiar zamówić lub zakupić szkła kontaktowe. Najczęściej wybierane są profesjonalne salony optyczne albo sklepy internetowe. W przypadku salonów nie ma raczej żadnych wątpliwości, aczkolwiek przy wyborze sklepów online już pojawiają się pierwsze zastrzeżenia.

Zdecydowanie polecamy na samym początku zrobić tzw. research, czyli przeszukanie ofert, zapoznanie się z nimi i sprawdzenie czy sklepy rzeczywiście są warte uwagi. Na pewno przestrzegamy przed dokonywaniem zakupów na nieznanych, podejrzanych i niesprawdzonych wcześniej sklepach, które po pierwsze mogą Cię oszukać i okraść z zapłaconych pieniędzy albo po drugie, sprzedać Ci wadliwy i niezbadany produkt. W przypadku soczewek kontaktowych nie należy ryzykować, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z Twoimi oczami. Jeśli cokolwiek w składzie tych szkieł okaże się drażniące czy nawet szkodliwe, skutki mogą być naprawdę poważne. Nie należy zatem lekceważyć żadnych oznak niepokoju, które mogą być związane z pochodzeniem szkieł, ich producentem czy właściwościami.

W prawidłowo opisanym i zaufanym sklepie wszystko jest dokładnie przedstawione wraz ze zdjęciami, certyfikatami, opiniami klientów i dokładnymi składami. Dodatkowo zabezpieczający może okazać się regulamin sklepu, z którym trzeba się zapoznać. W przeciwnym razie możecie stać się ofiarami oszustw internetowych. Z naszej strony możemy śmiało polecić sklep internetowy mylenshop.com, który w swoim asortymencie posiada wyłącznie sprawdzonych i dobrze znanych producentów soczewek.

2. Kontrola producenta

Inną kwestią, którą należy dokładnie prześwietlić jest pochodzenie i producent soczewek kontaktowych. Od razu uczulamy na wszelkie produkty wykonane na terenie Azji, które należą do najczęściej modyfikowanych i niezbadanych pod kątem bezpieczeństwa użytkownika. Wyróżniają się przede wszystkim bardzo niskimi cenami w porównaniu do przeciętnej konkurencji, a także często znajdziemy tam mnóstwo obietnic i niewyobrażalnych właściwości, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z zawartością opakowania.

Właśnie dlatego radzimy wybierać dobrze znanych, przetestowanych i polecanych przez okulistów producentów szkieł kontaktowych, których nie brakuje na naszym polskim rynku. Ich różnorodność na pewno pozwoli Ci zdecydować się na najlepszą jakość, odpowiedni rodzaj szkieł i korzystną dla Ciebie cenę.

3. Na określony czas

Oprócz poznania dokładnej mocy i rodzaju wady wzroku, warto zastanowić się na czasem noszenia szkieł kontaktowych. Oczywiście, dla osób, które już od dłuższego czasu są użytkownikami soczewek nie jest to nowością, ale dla pozostałych, którzy pierwszy raz mają zakupić dla siebie szkła – już owszem. Dla początkujących zalecamy wybrać soczewki jednodniowe lub dwutygodniowe, aby sprawdzić czy produkt sprawdza się w Twoim przypadku, czy wszystko jest dobrze, a Twoje oczy czują się komfortowo. W przeciwnym razie zawsze można wypróbować soczewki od innego producenta, a dopiero po wybraniu najlepszego wariantu można zakupić już opakowanie szkieł miesięcznych, kwartalnych czy nawet rocznych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *