Soczewki kolorowe – wady i zalety

Soczewki kolorowe to w ostatnim czasie modny wariant wyboru wśród niektórych osób. Z pewnością zmieniają wygląd nie tylko oczu, ale i całej twarzy. Jako walor estetyczny jest w stanie się sprawdzić. Na rynku dostępne mamy soczewki kolorowe zerówki, ale również takie, które dodatkowo korygują wzrok.

Czym są soczewki kolorowe?

Kolorowe soczewki niekiedy możemy dostać jako szkła, które mają za zadanie poprawić korekcję wzroku. Wówczas wiele sklepów optycznych proponuje nam ich różnorodny wybór, który ma dodatkowo przemawiać za ich walorem estetycznym. Wyróżniamy ich kilka rodzajów: zmieniające kolor oczu, pogłębiające, nadające nowy kolor, powiększające, czy rozświetlające. Już tylko od danego posiadacza soczewek zależy ich wybór. Niewątpliwie szeroka gama tylu rodzajów powinna skusić go do wyboru odpowiednich. Wiele z nich z pewnością nadaje wyrazisty kolor, a niekiedy jest to zupełnie inny odcień, co zdecydowanie przyczynia się do zmiany ogólnego wyglądu naszej twarzy. Mamy również do czynienia z soczewkami specjalnymi, które nadają oku niecodzienny wygląd, np. zmianę kształtu, wzór czy inną barwę. Nie zawsze jednak możemy dostać ich wersję, która dodatkowo będzie korygować nasz wzrok. Są to najczęściej soczewki kolorowe zerówki, które skutecznie zmieniają całkowicie wygląd naszego oka.

Wady i zalety

Na samym początku warto wspomnieć o zaletach soczewek kolorowych. Bez wątpienia przeznaczone dla osób, które chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Niekiedy wystarczy tylko podkreślić barwę oczu, a innym razem całkowicie ją zmienić. Nie każdy dobrze czuje się w okularach i uważa, że dobrze w nich wygląda. Dlatego wiele sklepów oferuje soczewki kolorowe, które dodatkowo korygują wzrok. To duże ułatwienie, wygodna metoda i szeroka gama wyboru. Ich największych atutem jest metamorfoza, na jaką możemy się zdecydować w bezpieczny sposób. Są świetnym sposobem dla osób, które szukają jakiejś zmiany w swoich dotychczasowym wyglądzie. W rezultacie dla tych, którzy chcących zmienić zabarwienie swojej tęczówki i zadbać o wzrok, pojawiły się soczewki zarówna dla daleko-, jak i krótkowidzów. Ich jedyną praktycznie wadą jest to, że należy poddać jej prawidłowej i regularnej pielęgnacji. Należy również wspomnieć o tym, że nie każdy toleruje noszenie soczewek. Oczy mogą zareagować w różny sposób, np. nadwrażliwością, zaczerwieniem, pieczeniem czy bólem. Niekiedy takie objawy są wynikiem ich złego noszenia, dlatego nie należy od razu rezygnować z nich.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *