Soczewki jednodniowe – zalety

Soczewki jednodniowe nazywane są także jednorazowego użytku. To najczęstszy rodzaj wyboru wśród osób, które preferują soczewki kontaktowe niż tradycyjne okulary korekcyjne. Jakie zatem są ich zalety i o czym warto pamiętać?

Zalety soczewek jednodniowych

Na pierwszy plan wśród zalet soczewek jednodniowych to z pewnością wygoda, komfort oraz lepsze widzenie. Ponadto codzienna ich wymiana eliminuje wszelkie zabrudzenia, a także nie zmuszają do zbyt nadmiernej pielęgnacji, jak w przypadku soczewek miesięcznych. Zmniejszają również ryzyko powstania uczuleń, co dodatkowo przemawia za ich wyborem szczególnie u osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Soczewki jednodniowe przynoszą ulgę u pacjentów z suchymi i wrażliwymi oczami, dlatego są przez nich chętnie wybierane.

Jak nosić soczewki?

Soczewki jednodniowe zazwyczaj noszone są kilkanaście godzin w ciągu dnia. Gdy tylko odczujemy jakikolwiek dyskomfort należy natychmiast je ściągnąć i zmienić na nową parę bądź użyć specjalnych kropli oraz preparatów do stosowania na soczewki.  Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór tych jednodniowych, ponieważ zapewniają największy komfort i wygodę podczas codziennego noszenia. W łatwy sposób możemy dostać je w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Warto dobrać odpowiednie soczewki i zazwyczaj w tym celu powinno udać się do okulisty. Gdy z soczewkami mamy do czynienia po raz pierwszy z pewnością zostanie nam wykonane szczegółowe badanie, które wskaże tolerancję oka na wybrany rodzaj soczewek kontaktowych. Ciekawym wyborem mogą być soczewki jednodniowe kolorowe, które dodatkowo korzystnie wpływają na wygląd naszej tęczówki .

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *