Soczewki jednodniowe – zalety

Soczewki jednodniowe nazywane są także jednorazowego użytku. To najczęstszy rodzaj wyboru wśród osób, które preferują soczewki kontaktowe niż tradycyjne okulary korekcyjne. Jakie zatem są ich zalety i o czym warto pamiętać?

Zalety soczewek jednodniowych

Na pierwszy plan wśród zalet soczewek jednodniowych to z pewnością wygoda, komfort oraz lepsze widzenie. Ponadto codzienna ich wymiana eliminuje wszelkie zabrudzenia, a także nie zmuszają do zbyt nadmiernej pielęgnacji, jak w przypadku soczewek miesięcznych. Zmniejszają również ryzyko powstania uczuleń, co dodatkowo przemawia za ich wyborem szczególnie u osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Soczewki jednodniowe przynoszą ulgę u pacjentów z suchymi i wrażliwymi oczami, dlatego są przez nich chętnie wybierane.

Jak nosić soczewki?

Soczewki jednodniowe zazwyczaj noszone są kilkanaście godzin w ciągu dnia. Gdy tylko odczujemy jakikolwiek dyskomfort należy natychmiast je ściągnąć i zmienić na nową parę bądź użyć specjalnych kropli oraz preparatów do stosowania na soczewki.  Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór tych jednodniowych, ponieważ zapewniają największy komfort i wygodę podczas codziennego noszenia. W łatwy sposób możemy dostać je w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Warto dobrać odpowiednie soczewki i zazwyczaj w tym celu powinno udać się do okulisty. Gdy z soczewkami mamy do czynienia po raz pierwszy z pewnością zostanie nam wykonane szczegółowe badanie, które wskaże tolerancję oka na wybrany rodzaj soczewek kontaktowych. Ciekawym wyborem mogą być soczewki jednodniowe kolorowe, które dodatkowo korzystnie wpływają na wygląd naszej tęczówki .

 

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!