3 główne kryteria wyboru jednodniowych szkieł

Zastanawiasz się nad kupnem pierwszych soczewek jednodniowych? To bardzo dobra decyzja! A poniżej zwrócimy uwagę na trzy podstawowe wymagania szkieł jednorazowych, o których musisz pamięć w czasie ich wyboru. Jeśli to Twoje pierwsze soczewki, powinieneś się dobrze zastanowić i sprawdzić wszystkie możliwe opcje, by Twoje szkła kontaktowe okazały się najwygodniejszymi.

#1 Z wadą czy bez

Najpierw musisz określić czy kupowane soczewki jednodniowe mają pełnić funkcję korygującą czy też nie. Jeśli wykryta została u Ciebie jednoznacznie wada wzroku, powinieneś koniecznie wybierać pomiędzy soczewkami sferycznymi, torycznymi lub progresywnymi. Natomiast jeśli nie zmagasz się z żadnymi nieprawidłowościami widzenia, możesz zaopatrzyć się chociażby w kolorowe jednodniowe soczewki kontaktowe.

Biorąc pod uwagę pierwszą opcję, warto wspomnieć o znaczeniu poszczególnych rodzajów szkieł. Pierwsze z nich – sferyczne – dotyczą osób zmagających się z krótko- lub dalekowzrocznością, a zatem nie widzą wyraźnie z bliska czy daleka. Soczewki toryczne kierowane są do astygmatyków, a progresywne najczęściej kupowane są przez osoby starsze, które niedowidzą zarówno z bliska, jak i daleka jednocześnie. Każde ze szkieł posiada zupełnie inną budowę i właściwości, przez co są w stanie korygować konkretne wady wzroku. Z kolei kolorowe szkła zerówki nie niwelują wad, a wyłącznie zapewniają odmienne niż dotychczas spojrzenie, którym możesz nacieszyć się przez jeden dzień. Naturalnie osoby z wadami również mogą zakupić jednodniowe szkła kolorowe o konkretnej mocy korekcji, dzięki czemu ich oczy będą wyglądały wyjątkowo, a tym samym będą mogli swobodnie funkcjonować widząc poprawnie.

#2 Marka i producent

Następnie musisz zwrócić uwagę na producenta soczewek jednodniowych, który okaże się dla Ciebie najlepszym. Wybór można podeprzeć własnymi doświadczenia, a jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś szkieł kontaktowych, warto abyś skonsultował się z bliskimi osobami, które mogą polecić pewnych producentów. Podobnie można poczytać wiele na ich temat w internecie czy stronach sklepów z soczewkami, gdzie użytkownicy wystawiają swoje opinie. Na ich podstawie można zatem zdecydować zarówno o producencie, jak i samej marce szkieł, gdzie trzeba także pamiętać, aby posiadali oni odpowiednik Twojej korekcji wady czy konkretne moce. Natomiast pozostałe właściwości jak trwałość czy nawilżenie są już indywidualną sprawą każdego producenta.

#3 Źródło zakupu

To ostatnia i równie ważna kwestia, ponieważ soczewki kontaktowe należy kupować wyłącznie w znanych Ci i sprawdzonych miejscach. Zakup w innych źródłach może być bardzo ryzykowny, a zwłaszcza dla zdrowia Twoich oczu. Proponujemy głównie zakupy online w popularnych sklepach, gdzie sprzedawane są właśnie szkła kontaktowe różnego rodzaju. Następnie może to być salon okulistyczny lub drogeria kosmetyczna, gdzie na pewno znajdziesz najpopularniejszych producentów soczewek w atrakcyjnych cenach.

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!