3 główne kryteria wyboru jednodniowych szkieł

Zastanawiasz się nad kupnem pierwszych soczewek jednodniowych? To bardzo dobra decyzja! A poniżej zwrócimy uwagę na trzy podstawowe wymagania szkieł jednorazowych, o których musisz pamięć w czasie ich wyboru. Jeśli to Twoje pierwsze soczewki, powinieneś się dobrze zastanowić i sprawdzić wszystkie możliwe opcje, by Twoje szkła kontaktowe okazały się najwygodniejszymi.

#1 Z wadą czy bez

Najpierw musisz określić czy kupowane soczewki jednodniowe mają pełnić funkcję korygującą czy też nie. Jeśli wykryta została u Ciebie jednoznacznie wada wzroku, powinieneś koniecznie wybierać pomiędzy soczewkami sferycznymi, torycznymi lub progresywnymi. Natomiast jeśli nie zmagasz się z żadnymi nieprawidłowościami widzenia, możesz zaopatrzyć się chociażby w kolorowe jednodniowe soczewki kontaktowe.

Biorąc pod uwagę pierwszą opcję, warto wspomnieć o znaczeniu poszczególnych rodzajów szkieł. Pierwsze z nich – sferyczne – dotyczą osób zmagających się z krótko- lub dalekowzrocznością, a zatem nie widzą wyraźnie z bliska czy daleka. Soczewki toryczne kierowane są do astygmatyków, a progresywne najczęściej kupowane są przez osoby starsze, które niedowidzą zarówno z bliska, jak i daleka jednocześnie. Każde ze szkieł posiada zupełnie inną budowę i właściwości, przez co są w stanie korygować konkretne wady wzroku. Z kolei kolorowe szkła zerówki nie niwelują wad, a wyłącznie zapewniają odmienne niż dotychczas spojrzenie, którym możesz nacieszyć się przez jeden dzień. Naturalnie osoby z wadami również mogą zakupić jednodniowe szkła kolorowe o konkretnej mocy korekcji, dzięki czemu ich oczy będą wyglądały wyjątkowo, a tym samym będą mogli swobodnie funkcjonować widząc poprawnie.

#2 Marka i producent

Następnie musisz zwrócić uwagę na producenta soczewek jednodniowych, który okaże się dla Ciebie najlepszym. Wybór można podeprzeć własnymi doświadczenia, a jeśli nigdy wcześniej nie nosiłeś szkieł kontaktowych, warto abyś skonsultował się z bliskimi osobami, które mogą polecić pewnych producentów. Podobnie można poczytać wiele na ich temat w internecie czy stronach sklepów z soczewkami, gdzie użytkownicy wystawiają swoje opinie. Na ich podstawie można zatem zdecydować zarówno o producencie, jak i samej marce szkieł, gdzie trzeba także pamiętać, aby posiadali oni odpowiednik Twojej korekcji wady czy konkretne moce. Natomiast pozostałe właściwości jak trwałość czy nawilżenie są już indywidualną sprawą każdego producenta.

#3 Źródło zakupu

To ostatnia i równie ważna kwestia, ponieważ soczewki kontaktowe należy kupować wyłącznie w znanych Ci i sprawdzonych miejscach. Zakup w innych źródłach może być bardzo ryzykowny, a zwłaszcza dla zdrowia Twoich oczu. Proponujemy głównie zakupy online w popularnych sklepach, gdzie sprzedawane są właśnie szkła kontaktowe różnego rodzaju. Następnie może to być salon okulistyczny lub drogeria kosmetyczna, gdzie na pewno znajdziesz najpopularniejszych producentów soczewek w atrakcyjnych cenach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *