Jak poprawić wzrok?

Właśnie pogorszyło się Twoje widzenie i nie wiesz co powinieneś zrobić? Trafiłeś idealnie, ponieważ w naszym poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci polepszyć kondycję Twoich oczu oraz sprawią, że będziesz odczuwał większy komfort podczas codziennie wykonywanych czynności.

Dieta

Jak mówi stare przysłowie „jesteś tym, co jesz”, a odnosi się to również do naszego samopoczucia i stanu zdrowotnego. Właśnie dlatego należy również zastanowić się nad własnym sposobem odżywiania, aby uzupełnić swoją dietę w brakujące witaminy i inne substancje odżywcze. Jedną z częściej wymienianych pod względem polepszenia kondycji oczu jest luteina, którą można znaleźć w wielu suplementach diety, gdzie ich głównym przeznaczeniem jest właśnie troska o Twój wzrok.

Równie ważna jest witamina A oraz beta-karoten, które znajdują się między innymi w marchewce, brokułach czy brzoskwiniach. Ich drogocenne działanie wpływa na utrzymanie odpowiedniej wilgotności oka oraz jego prawidłowe widzenie o każdej porze dnia i nocy. Podobnie do swoich posiłków należy wprowadzić więcej cynku, witaminy C i E oraz pozostałe mikroelementy, których absolutnie nie może zabraknąć, jeśli nie masz zamiaru pogorszyć swojego widzenia.

Oświetlenie

Dla osób, które pracują w biurze czy zwyczajnie spędzają godziny przed ekranem komputera należy zapewnić odpowiednie światło, aby ich oczy nie musiały się nadwyrężać. Lampka powinna znajdować się na biurku we właściwym miejscu i oświetlać wszystko w idealny sposób. Niestety większość ludzi, którzy nieustannie spędzali czas przed monitorem zostali zmuszeni do noszenia okularów lub ich wygodniejszej wersji, czyli soczewek. Można dostać je między innymi na MylenShop.com, gdzie znane firmy oferują intensywne nawilżenie oka oraz jego zabezpieczenie przed promieniami z zewnątrz.

Ćwiczenia na wzrok

Wielu specjalistów zachęca również do codziennego treningu oczu, który może mieć różnoraką formę. Jedną z częściej stosowanych metod jest ściskanie i rozluźnianie powiek albo obracanie wzroku w kilku kierunkach. Zarówno Twój lekarz okulista, jak i profesjonalne poradniki w internecie mogą zalecić i przedstawić parę sposobów na ćwiczenie wzroku, który powinien być co pewien czas sprawdzany i korygowany w razie poważniejszych wad.

Nie można zapominać, że stosowanie środków korygujących nie jest ostatecznym wyjściem, gdyż nie wolna zbyt długo zwlekać i bronić się przed ich użytkowaniem. O wszystkim powinien tak naprawdę zdecydować lekarz, który dopiero po skrupulatnym zbadaniu Twoich oczu i wstępnej analizie, powinien przepisać ewentualne skierowanie na pozostałe badania lub polecić kupno szkieł kontaktowych lub okularów, w zależności od Twoich własnych preferencji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *