Kiedy pierwszy raz zakładasz soczewkę

Jakie to uczucie? Jak powinienem to zrobić? Czy to na pewno bezpieczne? Takie oraz wiele innych pytań towarzyszy większości osób podczas ich pierwszego kontaktu z soczewką. Wszystkie odpowiedzi znajdziesz oczywiście w naszym artykule, gdzie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz wskazać Ci rady dotyczące odpowiedniego użytkowania szkieł i ich pielęgnowania.

Co najlepiej na początek?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji zakładać szkieł, to na pewno warto zacząć od soczewek jednodniowych MylenShop, gdzie znajdziesz bardzo szeroki wybór producentów i rodzajów środków korygujących, a także zabarwianych. To równie istotne – jaki rodzaj soczewek jest Ci potrzebny? Dla osób o konkretnej wadzie wzroku, polecamy najpierw wybrać się do profesjonalnego optometrysty, który pomoże Ci w doborze właściwej mocy oraz typu środka korekcyjnego, które dzielą się na soczewki toryczne, progresywne i sferyczne.

Jak je prawidłowo założyć?

Może się to wydawać najtrudniejszą sztuką, którą niełatwo posiąść, ale wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania. Mianowicie najpierw konieczne jest dokładne umycie rąk, ponieważ w przeciwnym razie do Twoich oczu mogą dostać się różnego rodzaju zarazki i bakterie, które następnie mogą wywołać niechciane infekcje, a w najgorszym przypadku mogą przyczynić się do poważniejszych schorzeń.

Oprócz oczyszczenia naszych dłoni, konieczne jest także ich precyzyjne osuszenie ręcznikiem, który nie powinien zostawiać żadnych drobinek ani innych cząsteczek, które później mogą dostać się na powierzchnię soczewki i sprawiać uczucie dyskomfortu. A naturalnie nie chcesz się zrazić w żadnym razie ani zniechęcić, dlatego trzeba przestrzegać naszych zaleceń. Po przygotowaniu możesz przejść to sedna zadania, a mianowicie trzeba nałożyć soczewkę na opuszek palca, gdzie bardzo ważne jest ustawienie na prawidłową stronę. Wówczas obramowanie powinno być zwrócone ku górze, a nie lekko wywinięte na zewnątrz. Niektóre modele soczewek nawet posiadają specjalne oznaczenia, które ułatwiają obrócenie ich w odpowiedni sposób.

Po umiejscowieniu szkła kontaktowego na opuszku palca wskazującego, musisz drugą ręką ostrożnie przytrzymać i rozewrzeć obie powieki, a dopiero wtedy lekko przyłożyć powierzchnię soczewki do oka, która powinna się zassać. Wiadomo, że na początku minie kilka nieudanych prób, ale w końcu opracujesz własną taktykę zakładania, a potem zdejmowania szkieł, co już bez problemu zajmie Ci dosłownie kilka sekund.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *