Gdzie można kupić płyn do soczewek?

Na początek dobrze byłoby zastanowić się jakiego rodzaju płyn będzie Ci potrzebny. Właśnie dlatego opracowaliśmy krótki poradnik, dzięki którym dopasujecie preparat do swoich potrzeb, a następnie zgłosicie się w wybrane miejsca.

Reka-trzyma-karte-platnicza

Jakie są typy płynów?

Najpierw trzeba zastanowić się nad wyborem pod kątem rodzaju soczewek jakich używasz, a mianowicie istnieją twarde i miękkie. Pierwsze z nich przeznaczone są głównie dla osób o większych wadach wzroku oraz chorujących między innymi na zaburzenia akomodacji oka. Specjalnie dla nich polecane są płyny wielostopniowe, które zostały opracowane osobno dla czyszczenia i przechowywania soczewek. Wówczas możesz być pewien, że zachowają swoje pierwotne właściwości i pozostaną w nienaruszonym stanie do momentu upływu ich terminu przydatności. Natomiast soczewki miękkie używane są przez pozostałe osoby niedowidzące o mniejsze wadzie, dlatego powinieneś wybrać płyn jednostopniowy do ich codziennej pielęgnacji. Efekt oczywiście będzie równie skuteczny, ale ważnym jest, by nie mieszać zastosowań tych dwóch rodzajów płynów wobec poszczególnych typów środków korekcyjnych.

Jeszcze innym rozwiązaniem będą płyny oksydacyjne, które nie zawierają w swoim składzie substancji chemicznych i innych konserwantów. Doskonale sprawdzają się przypadku osób cierpiących na suchość oka oraz alergików, a wszystko dzięki składnikowi nadtlenku wodoru potocznie zwanego wodą utlenioną, aczkolwiek w określonym stężeniu. Dla osób niezdecydowanych polecamy również płyny wielofunkcyjne, które łączą w sobie wszystkie właściwości, a jednocześnie nadają się do każdego rodzaju soczewki. Najważniejszym jest zapewnienie nawilżenia, odżywienia i zdezynfekowania zarówno szkła kontaktowego, jak i oka przy jego założeniu.

Gdzie kupić?

Odpowiedź w tym przypadku jest banalnie prosta – w każdym profesjonalnym sklepie okulistycznym stacjonarnym. Wtenczas możesz również poradzić się sprzedawcy jaki rodzaj płynu będzie dla Ciebie najodpowiedniej zarówno pod względem jakości, jak i cenowym. Wybór preparatów jest ogromny, a możesz także sugerować się opiniami innych oraz renomą konkretnej marki. Dużo wygodniejszym sposobem na dokonywanie zakupów będzie jednak zamawianie online w takich sklepach jak MylenShop.com. Tutaj należy kierować się przede wszystkim specjalizacją sklepu i ich szerokim asortymentem, aby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby i jednocześnie zyskać na niższych kosztach.

Źródła:

Płyny do pielęgnacji soczewek – czym się różnią?

Płyny do soczewek kontaktowych – jak wybrać odpowiedni?

https://www.jakkupowac.pl/jaki-plyn-do-pielegnacji-soczewek-kontaktowych-kupic/

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *