Jak dbać o wrażliwe oczy?

Mamy na myśli między innymi oczy alergików, którzy uczuleni mogą być chociażby na pyłki traw, a wówczas łzawienie, zaczerwienienie czy podrażnienie oczu jest nieuniknione. Jednak bardzo istotna jest ich codzienna pielęgnacja, dzięki której te syndromy są mniej odczuwalne, a Ty możesz swobodnie zajmować się zwykłymi obowiązkami w ciągu dnia, a także uprawianiem wszelkiego rodzaju pasji.

Idealny środek dla wrażliwych oczu

Naturalnie chodzi o soczewki jednodniowe MylenShop, które znajdziesz w wielu rozmaitych modelach dostosowanych do potrzeb i wymagań Twoich oczu. Po pierwsze ich jednorazowe użytkowanie zdecydowanie sprzyja utrzymaniu wysokiego poziomu higieny i sterylności, gdyż od razu po ich zdjęciu można wyrzucić je do kosza. Wówczas nie musisz martwić się również o dodatkowe preparaty pielęgnujące i czyszczące, które w przypadku jednodniowych szkieł jest kompletnie niepotrzebne.

Co więcej, podczas ich wyboru należy kierować się przede wszystkim jakością oferowaną przez producenta, a mianowicie chodzi o przepuszczalność powietrza, która powinna być na naprawdę wysokim poziomie. Tylko wtenczas Twoje oczy mają możliwość swobodnego oddychania i filtrowania powietrza, co wpływa ostatecznie na komfort użytkownika i jego oczu. Jakość związana może być także z trwałością soczewek i odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy też szkodliwe czynniki z zewnątrz. W rezultacie soczewka może nawet chronić Twoją gałkę oczną przed oddziaływaniem spalin, dymu i innych zanieczyszczeń.

Zespół suchego oka

Oto najczęstszy objaw nadwrażliwości oczu, który pojawia się zazwyczaj po długotrwałym przesiadywaniu przed ekranem monitora albo w klimatyzowanym pomieszczeniu. Te i wiele innych czynników może negatywnie wpływać na kondycję naszych oczu, a jedyną możliwością zapobiegnięcia jest odpowiednia i regularna pielęgnacja soczewek z użyciem specjalnych płynów albo systematyczne stosowanie kropli do oczu.

Pierwsze z nich wymaga przede wszystkim codziennej wymiany płynu w pojemniczku, dzięki czemu soczewka nie przebywa w tym samym roztworze z tymi samymi zanieczyszczeniami, a jednak codziennie może się regenerować i odzyskiwać swoje pierwotne właściwości aż do momentu ich przeterminowania określonego przez producenta.

Natomiast drugie rozwiązanie tyczy się specjalnych kropi, które posiadają w swoim składzie odpowiednie witaminy lub minerały. Ich drogocenne działanie wpływa na nawilżenie powierzchni gałki ocznej i jej zregenerowanie podczas nadwrażliwości.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *