Jak dbać o wrażliwe oczy?

Mamy na myśli między innymi oczy alergików, którzy uczuleni mogą być chociażby na pyłki traw, a wówczas łzawienie, zaczerwienienie czy podrażnienie oczu jest nieuniknione. Jednak bardzo istotna jest ich codzienna pielęgnacja, dzięki której te syndromy są mniej odczuwalne, a Ty możesz swobodnie zajmować się zwykłymi obowiązkami w ciągu dnia, a także uprawianiem wszelkiego rodzaju pasji.

Idealny środek dla wrażliwych oczu

Naturalnie chodzi o soczewki jednodniowe MylenShop, które znajdziesz w wielu rozmaitych modelach dostosowanych do potrzeb i wymagań Twoich oczu. Po pierwsze ich jednorazowe użytkowanie zdecydowanie sprzyja utrzymaniu wysokiego poziomu higieny i sterylności, gdyż od razu po ich zdjęciu można wyrzucić je do kosza. Wówczas nie musisz martwić się również o dodatkowe preparaty pielęgnujące i czyszczące, które w przypadku jednodniowych szkieł jest kompletnie niepotrzebne.

Co więcej, podczas ich wyboru należy kierować się przede wszystkim jakością oferowaną przez producenta, a mianowicie chodzi o przepuszczalność powietrza, która powinna być na naprawdę wysokim poziomie. Tylko wtenczas Twoje oczy mają możliwość swobodnego oddychania i filtrowania powietrza, co wpływa ostatecznie na komfort użytkownika i jego oczu. Jakość związana może być także z trwałością soczewek i odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy też szkodliwe czynniki z zewnątrz. W rezultacie soczewka może nawet chronić Twoją gałkę oczną przed oddziaływaniem spalin, dymu i innych zanieczyszczeń.

Zespół suchego oka

Oto najczęstszy objaw nadwrażliwości oczu, który pojawia się zazwyczaj po długotrwałym przesiadywaniu przed ekranem monitora albo w klimatyzowanym pomieszczeniu. Te i wiele innych czynników może negatywnie wpływać na kondycję naszych oczu, a jedyną możliwością zapobiegnięcia jest odpowiednia i regularna pielęgnacja soczewek z użyciem specjalnych płynów albo systematyczne stosowanie kropli do oczu.

Pierwsze z nich wymaga przede wszystkim codziennej wymiany płynu w pojemniczku, dzięki czemu soczewka nie przebywa w tym samym roztworze z tymi samymi zanieczyszczeniami, a jednak codziennie może się regenerować i odzyskiwać swoje pierwotne właściwości aż do momentu ich przeterminowania określonego przez producenta.

Natomiast drugie rozwiązanie tyczy się specjalnych kropi, które posiadają w swoim składzie odpowiednie witaminy lub minerały. Ich drogocenne działanie wpływa na nawilżenie powierzchni gałki ocznej i jej zregenerowanie podczas nadwrażliwości.

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!