Top 3 typy soczewek jednodniowych

Przedstawiamy ranking najlepszych naszym zdaniem soczewek jednodniowych od trzech różnych producentów, które przeznaczone są do korygowania trzech różnych wad: krótko- lub dalekowzroczności, astygmatyzmu i starczowzroczności. Dowiedz się więcej na ich temat i zdecyduj się na ich zakup zgodnie z własnymi potrzebami, a gwarantujemy, że nie pożałujesz.

Soczewki sferyczne

Przeznaczone są dla osób z wadą krótko- lub dalekowzroczności, a zatem umożliwiają ostre widzenie z dali i bliska. Wśród nich naszym numerem jeden są jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus, które pochodzą od znanego producenta Ciba Vision/Alcon. Wyróżniliśmy je głównie, ze względu na szeroki wybór mocy, a także właściwości jakie posiadają. Ich nowoczesna formuła pozwala jednocześnie na nawilżenie i odświeżenie oczu podczas noszenia szkieł. Zatem nie są one praktycznie odczuwalne dla użytkownika, a sprawdzają się rewelacyjnie jako jednorazowe szkła kontaktowe. Wówczas przez cały dzień możesz swobodnie spoglądać na otaczający Cię świat bez uczucia dyskomfortu, a następnego poranka założyć już soczewki z nowego opakowania, które możesz zakupić hurtowo dla własnej wygody.

Soczewki toryczne

Zapewniają ostre i wyraźne widzenie astygmatykom, dla których obraz bez szkieł byłby kompletnie nie do odczytania. Zatem wypróbuj jedne z polecanych przez nas soczewek jednodniowych MylenShop, które zakupisz w sklepie za znacznie niższą cenę – 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism to szkła kontaktowe od Johnson&Johnson redukujące objawy niezborności oka. To silikonowo-hydrożelowe soczewki, które idealnie nadają się dla osób z wrażliwymi oczami. Odpowiednio dobrany skład nie powinien absolutnie wywoływać u Ciebie uczucia suchości, niewygody czy swędzenia. Oferowana soczewka toryczna posiada specyficzną budowę, przez którą obraz świata dla astygmatyków staje się dużo wyraźniejszy. Warto wspomnieć, że jednodniowe soczewki w żadnym wypadku nie potrzebują środków pielęgnujących, gdyż następnego dnia zobowiązany jesteś do założenia nowej pary szkieł.

Soczewki progresywne

Ułatwiają życie głównie osobom starszym, które w pewnym wieku zmagają się z problemami widzenia zarówno z bliska, jak i daleka jednocześnie. Wówczas szkła muszą progresywnie dopasowywać się do odległości na jaką patrzymy, stąd też ich nazwa. Z naszej strony możemy zarekomendować szkła Biotrue ONEday Multi-Focal, które posiadają budowę progresywną, a także właściwości soczewek jednodniowych, co zapewnia komfort widzenia i noszenia soczewek jednorazowo.

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!