Soczewki toryczne – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki toryczne specjalnie stosuje się przy dolegliwości jaką jest astygmatyzm. Co musisz o nich wiedzieć i czy warto je stosować? W poniższym artykule przedstawimy kilka ich zalet oraz dokładnie omówimy, dlaczego należy je wybrać przy astygmatyzmie.

Dla kogo przeznaczone są soczewki toryczne?

Soczewki toryczne przeznaczone są dla osób, które zmagają się z problemem astygmatyzmu. Jest to częsta dolegliwość, która objawia się zazwyczaj zniekształconym oraz rozmazanym obrazem, zaburzonym, krzywym widzeniem, a także wieloma objawami związanymi, np. z bólem głowy. Nie należy tego problemu bagatelizować, ponieważ może przynieść to wiele dyskomfortów na co dzień. Zazwyczaj podczas występujących objawów powinno się zgłosić do okulisty, który wykonana szereg specjalistycznych badań, mających na celu wykluczyć lub zaprzeczyć astygmatyzmowi. Wówczas gdy już stwierdzono daną wadę wzroku należy zdecydować się na okulary bądź soczewki toryczne. Występują zazwyczaj w każdej możliwej dioptrii, dlatego z łatwością dopasują się do każdej wady. Dodatkowo możemy wybrać, czy zdecydować się na soczewki jednodniowe, miesięczne, a także wiele innych rodzajów. Soczewki toryczne – mylenshop.com sprawią, że oko będzie odpowiednio nawilżone, a komfort i wygoda noszenia na wysokim poziomie.

Soczewki toryczne – dobry wybór?

Soczewki toryczne przede wszystkim powinny być odpowiednio przepisane przez lekarza, który uwzględni wszystkie objawy oraz wadę wzroku. Poprzez specjalnie przeprowadzone badania odpowiednimi urządzeniami zbada dokładnie oko oraz ustali, jaka jest dokłada wada. Wówczas zostaną dobrane względem tolerancji oka na różne czynniki. Ponadto najlepiej, aby były odporne na wszelkie uczulenia, co jest ważne podczas stosowania soczewek kontaktowych. Mają one określony kształt, który ma na celu odpowiednio zniekształcić soczewkę, aby mogła się dopasować względem oka. Korygują wadę związana z astygmatyzmem, która jest nieprawidłową krzywizną rogówki. Z pewnością soczewki toryczne to będzie dobry wybór, ułatwiający widzenie w ciągu dnia. Ponadto nie będziemy musieli martwić się o odpowiedni wygląd.

 

 

 

 

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!