Soczewki kontaktowe czy okulary – co wybrać?

Jeśli stoisz teraz przed tym trudnym wyborem, dobrze, że trafiłeś na nasz poniższy artykuł. Przedstawimy Ci wszystkie zalety i wady obu rozwiązań, które powinny zainteresować Cię w praktyce, a nie tylko teorii. Noszenie soczewek czy okularów może przypaść do gustu różnym osobom o innych wymaganiach, dlatego sprawdź, który wybór okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Soczewki kontaktowe – zalety i wady

Trzeba zacząć od obalenia pierwszego mitu, który odnosi się do szkodliwości soczewek kontaktowych. Otóż, jeśli są używane zgodnie z zaleceniami producenta oraz lekarza okulisty, a także pochodzą z pewnego źródła, wszystko powinno być z nimi w porządku. W żaden sposób nie mogą Ci wówczas zaszkodzić, a wręcz przeciwnie ułatwiają codzienne życie.

Nie musisz martwić się o zmiany temperatur w pomieszczeniach ani zmiany wyglądu czy też swobodnie możesz w każdej chwili założyć zwykłe okulary przeciwsłoneczne. W zasadzie szkła kontaktowe pozwalają żyć normalnie, jakby żadnej wady wzroku nie było. Wszystko widzisz doskonale bez ograniczenia pola widzenia, a co najważniejsze każdy źle widzący może z nich skorzystać. Producenci zadbali, aby każda wada wzroku doczekała się swojego odpowiednika w postaci szkieł kontaktowych – sferycznych dla krótko- i dalekowidzów, torycznych dla astygmatyków i progresywnych dla osób starszych z prezbiopią.

Poza tym możesz nosić się w różnych odstępach czasowych – jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne czy nawet roczne. Wszystko to dla Twojej wygody, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że przy soczewkach długoterminowych trzeba dbać o systematyczne czyszczenie, dezynfekcję i nawilżanie soczewek. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, tak samo jak kupno nowego opakowania soczewek co pewien czas. Tutaj rozwiązaniem może być sklep –  https://mylenshop.com/, gdzie znajdziesz wiele produktów w okazyjnych cenach.

Jeszcze jednym utrudnieniem w przypadku soczewek kontaktowych jest kontakt z wodą, którego lepiej unikać, by nie naruszyć i podrażnić oczu z soczewkami. Jednak wydaje się to być banalnym „problem” przy skali licznych zalet, o których już wspomnieliśmy.

Okulary korygujące – zalety i wady

Teraz przejdziemy do tradycyjnego rozwiązania znanego nam od lat. Mowa o okularach ze szkłami korygującymi, które działają na takiej samej zasadzie jak soczewki kontaktowe – sferyczne, toryczne i progresywne. Jednak trzeba pamiętać, że okulary mają nieco ograniczone pole widzenia, ze względu na wielkość szkieł. Zatem podczas patrzenia na boki czy w dół, obraz znów staje się rozmazany i niewyraźny, czego można uniknąć przy noszeniu soczewek.

Jednak zakup okularów jest wydatkiem jednorazowym, ale dość kosztownym, ponieważ trzeba liczyć tutaj także różne dodatkowe osłony na szkłach okularowych, które odbijają światło UV i wiele innych szkodliwych promieni. Co pewien czas należy badać wzrok i sprawdzić, czy nie trzeba wymienić szkieł o większej mocy. Generalnie okulary polecamy osobom, które nie chcą lub obawiają się zmian, a w przeciwnym razie jak najbardziej zachęcamy do kupowania soczewek, które są wygodne, praktyczne i sprawią, że bez trudu będziesz dostrzegać każdy detal dookoła o każdej porze.

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!