Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne jako najlepsze rozwiązanie latem

Nadszedł teraz czas wielkich upałów i słonecznych dni, które jednych cieszą, a innych nieco bardziej męczą. Jedno jest pewne – trzeba przygotować się i zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi, ale nie za pomocą kremów z filtrem, ale specjalnych soczewek kontaktowych przeciwsłonecznych. Sprawdź, dlatego szczególnie latem należy dbać o swój wzrok i jak powinno się przygotować na duża dawkę słońca.

Soczewki kontaktowe z filtrem UV – jak to działa?

Jak wiadomo słońce może i jest przyjemne, a także pięknie koloruje naszą skórę, ale również bywa szkodliwe dla naszego ciała. Coraz częściej słyszy się o ograniczaniu czasu spędzonego na pełnym słońcu i właściwej ochronie skóry przez promieniami UV. Dokładnie w ten sam sposób działa to na przykładzie naszych oczu, które również powinny mieć ograniczony kontakt ze słońcem.

W tym celu właśnie powstały specjalne soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne, które działają na podobnej zasadzie co zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Oczywiście, trzeba pamiętać, że soczewki z filtrem zawsze będą gwarantowały słabszą ochronę przed słońcem w porównaniu do okularów, ponieważ nie są w stanie zakryć dokładnie całego oka, a jedynie jakąś część.

Generalnie soczewki przeciwsłoneczne wykazują zatrzymanie około 95% promieni typu UVA i aż 99% promieni UVB, co daje i tak skuteczną ochronę, o której lepiej zadbać niż ją zbagatelizować. Najczęściej polecane są soczewki firmy Acuvue, która posiada w swoim asortymencie również szkła przeciwsłoneczne o dużej skuteczności. Znajdziesz je w sklepie z soczewkami – MylenShop w atrakcyjnej cenie dla wszystkich rodzajów wady wzroku.

Soczewki przeciwsłoneczne – dla kogo?

W zasadzie dla wszystkich osób zmagających się z różnymi problemami widzenia, które latem chcą cieszyć się możliwością wyraźnego widzenia bez konieczności zakładania okularów korygujących. W ten sposób możesz nawet założyć soczewki z filtrem UV, a dodatkowo włożyć okulary przeciwsłoneczne dla zwiększenia ochrony przed słońcem.

Soczewki te dostępne są w wersji sferycznych, torycznych i progresywnych, co daje szeroki wybór i możliwości dla użytkowników szkieł kontaktowych. Również możesz decydować o czasie ich noszenia: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne soczewki dostępne są w wersji z filtrami UV. Będą świetną opcją na wyjazdy wakacyjne i okres letni, kiedy z przyjemnością spędzamy czas na zewnątrz i chcemy cieszyć się pełnią słońca, ale jak najbardziej bezpiecznie.

Soczewki kontaktowe latem – jak można się dodatkowo zabezpieczyć?

W czasie upałów, suszy i wiatru równie dobrze jest pomyśleć nad ultra nawilżającymi szkłami kontaktowymi, które zapewnią maksymalny komfort w trakcie noszenia. Będą jednocześnie chronić Twoje oczy przed nadmiernym wysychaniem, swędzeniem i pieczeniem. To z pewnością okaże się dodatkowym plusem, a dla oczu nadwrażliwych warto zaopatrzyć się w specjalne soczewki dla alergików, których skład jest dużo delikatniejszy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *