Soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne jako najlepsze rozwiązanie latem

Nadszedł teraz czas wielkich upałów i słonecznych dni, które jednych cieszą, a innych nieco bardziej męczą. Jedno jest pewne – trzeba przygotować się i zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi, ale nie za pomocą kremów z filtrem, ale specjalnych soczewek kontaktowych przeciwsłonecznych. Sprawdź, dlatego szczególnie latem należy dbać o swój wzrok i jak powinno się przygotować na duża dawkę słońca.

Soczewki kontaktowe z filtrem UV – jak to działa?

Jak wiadomo słońce może i jest przyjemne, a także pięknie koloruje naszą skórę, ale również bywa szkodliwe dla naszego ciała. Coraz częściej słyszy się o ograniczaniu czasu spędzonego na pełnym słońcu i właściwej ochronie skóry przez promieniami UV. Dokładnie w ten sam sposób działa to na przykładzie naszych oczu, które również powinny mieć ograniczony kontakt ze słońcem.

W tym celu właśnie powstały specjalne soczewki kontaktowe przeciwsłoneczne, które działają na podobnej zasadzie co zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Oczywiście, trzeba pamiętać, że soczewki z filtrem zawsze będą gwarantowały słabszą ochronę przed słońcem w porównaniu do okularów, ponieważ nie są w stanie zakryć dokładnie całego oka, a jedynie jakąś część.

Generalnie soczewki przeciwsłoneczne wykazują zatrzymanie około 95% promieni typu UVA i aż 99% promieni UVB, co daje i tak skuteczną ochronę, o której lepiej zadbać niż ją zbagatelizować. Najczęściej polecane są soczewki firmy Acuvue, która posiada w swoim asortymencie również szkła przeciwsłoneczne o dużej skuteczności. Znajdziesz je w sklepie z soczewkami – MylenShop w atrakcyjnej cenie dla wszystkich rodzajów wady wzroku.

Soczewki przeciwsłoneczne – dla kogo?

W zasadzie dla wszystkich osób zmagających się z różnymi problemami widzenia, które latem chcą cieszyć się możliwością wyraźnego widzenia bez konieczności zakładania okularów korygujących. W ten sposób możesz nawet założyć soczewki z filtrem UV, a dodatkowo włożyć okulary przeciwsłoneczne dla zwiększenia ochrony przed słońcem.

Soczewki te dostępne są w wersji sferycznych, torycznych i progresywnych, co daje szeroki wybór i możliwości dla użytkowników szkieł kontaktowych. Również możesz decydować o czasie ich noszenia: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne soczewki dostępne są w wersji z filtrami UV. Będą świetną opcją na wyjazdy wakacyjne i okres letni, kiedy z przyjemnością spędzamy czas na zewnątrz i chcemy cieszyć się pełnią słońca, ale jak najbardziej bezpiecznie.

Soczewki kontaktowe latem – jak można się dodatkowo zabezpieczyć?

W czasie upałów, suszy i wiatru równie dobrze jest pomyśleć nad ultra nawilżającymi szkłami kontaktowymi, które zapewnią maksymalny komfort w trakcie noszenia. Będą jednocześnie chronić Twoje oczy przed nadmiernym wysychaniem, swędzeniem i pieczeniem. To z pewnością okaże się dodatkowym plusem, a dla oczu nadwrażliwych warto zaopatrzyć się w specjalne soczewki dla alergików, których skład jest dużo delikatniejszy.

Popularne soczewki kontaktowe

Przy wyborze najlepszych produktów sugerujemy się przede wszystkim opinią użytkowników, którzy chociaż raz zdecydowali się na kupno soczewek kontaktowych określonej marki. Ocena dotyczy między innymi stopnia nawilżenia szkieł, przepuszczalności powietrza, miękkości i trwałości, gdzie wybierane są ostatecznie najbardziej komfortowe i wygodne w noszeniu. Wśród nich na pewno znajdziesz swoje ulubione soczewki!