Czy soczewki miesięczne zdejmuje się na noc?

Dla wielu użytkowników szkieł kontaktowych, a zwłaszcza osób z poważniejszymi wadami codzienne zakładanie i zdejmowanie soczewek jest bardzo uciążliwie i niewygodne. Właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem stają się specjalne środki korekcyjne o całodobowym zastosowaniu. Warto poznać ich możliwości, zalety oraz sposób prawidłowego noszenia i pielęgnacji.

Korzyści z noszenia soczewek Night&Day

Żaden inny rodzaj szkieł kontaktowych miesięcznych nie powinien być stosowany w trybie całodobowym, ponieważ większość z nich nie jest po prostu do tego przystosowana. Właśnie wyżej wymieniony typ środka korekcyjnego jest polecany przez specjalistów, ze względu na odpowiednią budową oraz kompleksowe właściwości. Dostępne na rynku są zarówno soczewki o przedłużonym trybie noszenia na okres 6-8 dni, także na okres 30 dni bez przerwy. W rezultacie możesz zaoszczędzić więcej na czasu na zdejmowanie ich na noc oraz regularną pielęgnację, gdyż zostały one wykonane z silikonowo- hydrożelowych materiałów w nowoczesnej technologii. Wówczas zapewniona zostaje optymalna przepuszczalność powietrza, co pozytywnie wpływa na jakość i ostrość widzenia. Dodatkowe atuty nawilżające łagodzą objawy zmęczenia, zaczerwienienia i podrażnienia oczu, dzięki czemu zarówno w ciągu dnia, jak i nocy możesz odczuwać niebywały komfort. Zwłaszcza podczas snu ważnym jest, aby oczy mogły odpoczywać i rano funkcjonować równie świeżo, a Ty od razu będziesz mógł cieszyć się wyraźnym obrazem świata.

Higiena szkieł – niwelowanie ryzyka wystąpienia nieprawidłowości

Wszystko może zapowiadać się obiecująco, aczkolwiek pamiętajmy o wrażliwości i delikatności naszych oczu. Ich natura tak naprawdę nie jest przystosowana do codziennego noszenia soczewek w trybie przedłużonym, dlatego jednak warto od czasu do czasu wyjąć szkła i oczyścić je z zabrudzeń i osadu za pomocą specjalistycznych preparatów. Wówczas dobrze jest przechowywać je w wielofunkcyjnym płynie do soczewek, który zadba o ich prawidłową dezynfekcję i pielęgnację. Natomiast podczas ich ponownego zakładania należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk i wysuszeniu, by zapobiec dostaniu się do oka szkodliwym czynników zewnętrznych.

Bardzo istotnym jest, aby nie wydłużać zalecanego czasu użytkowania szkieł kontaktowych, co może doprowadzić do znacznego podrażnienia rogówki, a w skrajnych przypadkach nawet do trwałych uszkodzeń. W razie pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości trzeba również szybko skonsultować się z lekarzem, by dowiedzieć się czy konieczne jest zrezygnowanie ze stosowania soczewek.

Lekko-zaczerwienione-oko

Źródła:

https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-na-noc-i-dzien.html

https://www.kontaktowe.pl/blog/spanie-w-soczewkach-kontaktowych-n147

https://coopervision.pl/o-soczewkach-kontaktowych/soczewki-kontaktowe-do-przedluzonego-uzytku

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *