Studencie zadbaj o swoje oczy

Ponownie zbliża się okres gorący dla studentów wszystkich uczelni, ponieważ za miesiąc rozpoczną się egzaminy i wszelkie możliwe zaliczenia przedmiotów, co jest jednoznaczne z przyswojeniem materiału z całego semestru. Oczywiście osoby, które uczyły się na bieżąco będą miały z tym mniejszy problem, aczkolwiek pozostali, co nie znaleźli na to wystarczająco dużo czasu – muszą liczyć się z nieprzespanymi nocami, stosem notatek oraz godzinami spędzonymi przed ekranem laptopa. To poświęcenie odbija się nie tylko na Twoim samopoczuciu, wyspaniu, ale również na Twoich oczach, dlatego radzimy jak z nimi postępować.

Dla tych, co noszą soczewki

Oczywiście i bezapelacyjnie to najwygodniejsze rozwiązanie, aczkolwiek przy tak intensywnym użytkowaniu mogą mieć także swoje minusy. Trzeba wówczas zwrócić uwagę na tryb ich noszenia, gdyż jeśli szkła nie są przystosowane do całodobowego stosowania, powinny być zdejmowane na noc, a w zastępstwie należy zakładać zapasową parę okularów, przy których nasze oczy nieco odpoczywają, a nadal nasz wzrok może działać prawidłowo. Jednocześnie dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości płyn do soczewek, który będzie je nawilżał, chronił i konserwował przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, co również pozytywnie wpłynie na Twoje widzenie.

Z drugiej strony można zawsze polegać na kroplach nawilżających do oczu – MylenShop, które dostaniesz tam w konkurencyjnej cenie. Dodatkowo sprawdzona ich jakość pozwoli zachować pełen komfort równoczesnego noszenia szkieł, które nie powinny być kropione preparatem z substancjami konserwującymi. One źle oddziałują na ich jakość, przez co niszczą materiał soczewki, a tym samym może to okazać się niebezpieczne dla naszych oczu. Zatem polecamy kupno kropli z naturalnymi substancjami, jak na przykład kwas hialuronowy, który pierwotnie występuje w strukturze gałki ocznej i odpowiada za jej właściwe nawilżenie. Podczas stosowania podobnego płynu możesz mieć pewność, że oczy zyskają więcej energii i stracą mniej wody, co nie będzie przeszkadzało Ci w dalszej nauce.

Dodatkowe wskazówki

Niekiedy stosowane są również zimne okłady na oczy, które mają szansę zregenerować się chociaż na chwilę i odpocząć od intensywnego patrzenia i natężania wzroku. Równie ważne, skuteczne, ale też wymagające jest prowadzenie odpowiedniej diety, która uzupełni Twój organizm, a w szczególności oczy w potrzebne witaminy i inne substancje odżywcze. Wymienić wśród nich można między innymi karoten zawarty w marchewkach oraz zalecane jest częste spożywanie jagód, borówek oraz ryby. Jednak najważniejszy jest sen, który powinien trwać minimalnie 6-7 godzin. Wówczas całe nasze ciało może się zrelaksować i naładować przysłowiowe baterie, podobnie jak Twoje oczy, które muszą odpocząć. Czasami nieważne są wyniki i efekty nauki, lecz własne zdrowie, wbrew któremu nie warto postępować i wyczerpywać je kosztem pozytywnych ocen.

20

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *